A doua seară de la Untold X a fost marcată de un concert care a atins toate registrele emoționale. Delia, una dintre cele mai iubite artiste din România, a adus pe scena principală un spectacol în care energia, vocea și carisma ei au cucerit publicul din primul minut.
Cu hituri precum „Lololo”, „Despablito” și „Cine m-a făcut om mare”, Delia a ridicat Cluj Arena ajuns direct în sufletele oamenilor. Publicul a cântat fiecare vers, a dansat și a trăit intens fiecare moment.

N&D reloaded
Dar momentul cu adevărat special a venit spre finalul concertului, când Delia a adus o surpriză emoționantă: Nick, fostul ei coleg din trupa N&D, a urcat pe scenă pentru o reuniune muzicală neașteptată, dar bine primită de fanii nostalgici ai anilor 2000.
Împreună, cei doi au retrăit și au reinterpretat trei dintre cele mai îndrăgite piese din perioada N&D:
„Nu e vina mea” (2002)
„Vreau să plâng” (2000)
„Vino la mine” (1999)
Ultima piesă a fost cântată în cor de întreaga arenă, Delia și Nick invitând publicul să fredoneze refrenul, transformând scena într-un val de emoție colectivă. Un moment sincer, cald, care a reamintit de începuturile artistei și de impactul durabil al muzicii lor.
După plecarea lui Nick, Delia a încheiat concertul cu una dintre cele mai îndrăgite piese: Da, mamă”.
Delia a demonstrat din nou că știe să fie spectaculoasă, vulnerabilă, amuzantă și profundă – totul în același show. Iar publicul Untold a fost acolo pentru fiecare clipă, trăind-o la maximum.


