Asociaţia Urbannect continuă proiectul Livingul Urban cu o serie de activităţi care au loc în Piaţa Unirii.
Atracţia zilei este
Programul complet.
LUNI, 20 OCTOMBRIE, 2014, de la ora 14.00: intalnire cu tema SMART RECYCLING, ORASE SANATOASE, ORASE VERZI
Vor participa experti de mediu, implementatori de programe de recuperare selectiva, specialisti in peisagistica si permacultura si arhitecti.
ora 16.3: tot in aceeasi locatie este programata o intalnire cu tema SPATIUL PUBLIC, PRINCIPALA SCENA CULTURALA A ORASULUI, la care sunt invitati reprezentanti ai Primariei, arhitecti, urbanisti si organizatori de evenimente in spatiul public.
Evenimentul ORASUL ACASA care a debutat programul de toamna Sambata 18 OCTOMBRIE isi incheie actuala etapa cu urmatorul program:
ora 18.00 Demonstratie de percutie prin STEP cu Adrian Stramtu,
18.15 piesa „9 DIN 10” cu trupa REACTOR
de la ora 19.00 proiectia documentarului „Janovics Jeno, un Pathe maghiar”, urmat de discutii despre acest mare clujean in prezenta regizorului Zagoni Balint, a autoarei cartii despre J.J,; Zakarias Erszebet si a editoarei acesteia , Andreea Iacob. O actiune curata de catre Asociatia SHIFT in Livingul Urban din Piata Unirii.
Organizatorii au pregătiti e vin fiert si vă recomadă să veniţi cu haine groase! !


