Ana Blandiana: Literatura română a stat foarte bine și stă minunat
Scriitoarea Ana Blandiana afirmă că literatura română ‘stă minunat’ și avem scriitori de primă mărime ‘în toate generațiile’, iar faptul că niciun autor român n-a obținut încă Premiul Nobel poate fi o întâmplare. ‘Literatura română întotdeauna a stat foarte bine. Și acum stă minunat. Efectiv, avem în toate generațiile scriitori de primă mărime. (…) La […]
Continue Reading

