Nicușor Dan nu i-a mai prelungit contractul lui Alexandru Arșinel cu Teatrul „Constantin Tănase”

A 7-a Actualitate
Decizie dură a lui Alexandru Arșinel. Contractul acestuia cu Teatrul „Constantin Tănase” nu a mai fost prelungit de primarul general al Capitalei, Nicușor Dan anunță Gândul.
 Actorul este supărat și spune că a mai trecut prin asemenea momente, când nu s-a simțit bine, dar asta nu înseamnă că nu mai poate juca pe scenă.
 
De 60 de ani joc în teatrul ăsta, mă opreşte lumea pe stradă şi mă întreabă când mă mai vede. Nici nu m-a chemat să îmi explice. Poate nu are ce să îmi spună. Oricum, nu s-a terminat teatrul cu Alexandru Arşinel, dar sunt un nume în teatrul românesc”, a declarat Alexandru Arşinel, la postul de televiziune Realitatea PLUS citat de Gândul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *